Поштоване колегинице и колеге ,

Задовољство нам је да још једном обавестимо све предшколске установе да су јубиларни  15. стручни сусрети стручних сарадника и сарадника предшколских установа Србије акредитовани и најављени од стране ЗУОВ-а у трајању од 4 дана.  Одржаће се од 23. до 26.3. 2023. године у хотелу „Цептер“ у Врњачкој Бањи.

Петнаести стручни сусрети стручних сарадника и сарадника предшколских установа Србије ове године одржавају се под темом:

„ЗАЈЕДНИЧКА РЕФЛЕКСИВНА ПРАКСА У ВРТИЋУ- ИЗАЗОВИ, ИСКОРАЦИ И ОСЛОНЦИ“

ЦИЉЕВИ СКУПА:

1. Оснаживање стручних сарадника и сарадника за  грађење демократске, инклузивне и рефлексивне праксе и професионалне заједнице учења

2. Оснаживање стручних сарадника и сарадника за заједничко  мењање културе, структуре и праксе предшколске установе

3. Оснаживање стручних сарадника и сарадника за самовредновање и критичко преиспитивање као основа промене и грађења квалитета праксе

4. Оснаживање стручних сарадника и сарадника за овладавање употребе дигиталних технологија у функцији развијања заједнице учења

Значајан број установа је већ пријавио своје учеснике, углавном стручне сараднике и сараднике, али је важно да нагласимо да је учешће на скупу значајно за директоре, васпитаче и да је хоризонтално учење које смо испланирали и припремили, могућност да сви заједно унапређујемо делатност чији смо носиоци. Зато  Вас молимо да размотрите могућност и присуствујете сусретима заједно са Вашим колегама из установе. Ваше учешће  ће додатно унапредити квалитет скупа који смо заједно са Министарством просвете, Катедром за педагогију и андрагогију Филозофског факултета Универзитета у Београду, искуства и потреба које су исказале колеге из свих установа, креирали са великом пажњом.

С поштовањем,

Јасмина Вулетић,

Председник УСССПУС

Јубиларни петнаести стручни сусрети стручних сарадника и сарадника ПУ Србије у Врњачкој Бањи од 23. до 26.3.2023 г.